Kā vienu no mūsu pakalpojumiem piedāvājam veikt bruģēšanas un citu veidu segumu ieklāšanas darbus.
Segumu ieklāšanu, remontu un rekonstrukciju veicam gan ieklājot betona vai granīta bruģakmeni, gan plāksnes, gan izmantojot dažādus birstošos materiālus, granti, atsijas, oļus un granīta šķembas.
Veicot mūsu piedāvātos pamatdarbus, papildus, nelielas bedres, vai bojājumus betonasfalta segumā novērsīsim ar auksto asfaltu, kā arī izpildīsim pasūtījumus nelielu laukumu betonēšanā.
Bruģēšanas darbi ietver:
Nesošās (šķembu) kārtas ieklāšanu;
Izlīdzinošās kārtas ieklāšanu;
Seguma virskārtas ieklāšanu;
Segumu malu nostiprināšanu betonējot;
Sergumu malu nostiprināšanu ar gājēju vai ceļu apmalēm;
Bruģakmens piezāģēšanu un rakstu veidošanu;
Pakāpienu mūrēšanu (sk. mazās arhitektūras formas)
Sagatavošanas darbus:
- · Apauguma novākšanu (sk.koku un krūmu zāģēšana);
- · Reljefa sagatavošanu (sk. zemes darbi);
- · Atkritumukā arī liekās grunts norakšanu un izvešanu;
- · Papildus paberamās grunts ievešanu;
- · Pamatnes sagatavošanu.
Kā tas notiek:
Sazinoties ar mums tiek norunāta tikšanās jums izdevīgā laikā.
No jūsu puses vēlams pēc iespējas vairāk informācijas, projekts, skices vai shēma, iespējamie darbu apjomi, kā arī pazemes komunikāciju atrašanās.
Ja projekta nav vai darba apjomi nav zināmi, tad uz vietas izvērtēsim konkrēto situāciju un jūsu vēlmes, atkarībā no sarežģītības, darbu notāmēšanai un uzsākšanai, var pietikt ar vienkāršiem mērījumiem un shēmu, kuru uzzīmēsim un atrunāsim uz vietas tikšanās laikā. Vai arī būs nepieciešama ainavu arhitekta iesaistīšanās un projektēšanas darbi(sk.projektēšana).
Ja informācijas būs pietiekami, lai darbus notāmētu un varētu sākt darbus, pēc vienošanās, ķersimies klāt pie darbu realizācijas.
Izņemot, ja segums ir paredzēts kā gājēju taka no atsevišķiem izlasītiem akmeņiem, visu veidu segumu pamatā ir stabila pamatne, un atbilstoši paredzētajai slodzei atbilstoši izvēlēts nesošais slānis. Lai ieklātu kādu laukumu, iebraucamo ceļu, vai bruģētu gājēju celiņu, vispirms ir jānovērš zemes uzbriešana un sēšanās, lai to novērstu, vispirms tiek noņemta auglīgās augsnes kārta pilnā dziļumā.Ja augsne ir mālaina, tad atbilstošā dziļumā tiek norakts arī mālainais zemes slānis un ieklāts drenējošs slānis.
Atkarībā no situācijas tiek izmantoti arī ģeomateriāli, kas izlīdzina slodzes, vai pastiprina slodžu izturību, izvēle par labu ģeomateriālu izmantošanai notiek, ja attiecība starp iespējamo kvalitāti un cenu runā par labu otrajam, piemēram, ja trūdvielu slānis ir tik dziļš, ka daudz izdevīgāk ir izmantot ģeomateriālus, nekā izrakt visu slāni pilnībā. Vai arī esošā grunts savas struktūras dēļ neblīvējas (smalka smilts bez struktūras) un pirms škembu ūzvešanas nepieciešams ieklāt ģeotekstilu.
Kā nākamais tiek ieklāta nesošā kārta, šķembu slānis, kura biezums ir atkarīgs no seguma izmantošanas veida un paredzētajām slodzēm, privātmājas vajadzībām tas var būt no 5cm priekš ēkas apmalēm līdz 20-22cm iebraucamajam ceļam. Ja iebrauktuvei slodze būs paredzēta tikai vieglajam autotransportam labi kalpos bruģis ar 15cm šķembu kārtu, un gājēju celiņiem pietiks ar 10cm biezu šķembu kārtu.
Pēc škembu kārtas ieklāšanas un noblietēšanas:
Ja paredzēts segums no birstošiem materiāliem ar granti, šķembām vai oļiem tad uzklājam seguma virskārtu nolīdzinam, noblietējam un celiņs vai brauktuvue ir gatava lietošanai.
Ja paredzēts cietais segums, tad vispirms tiek ieklāts izlīdzinošais slānis. Izlīdzinošajam slānim piedāvājam izmantot akmens vai dolumīta atsijas, kā arī tradicionāli var izmantot skalotu smilti vai drupinātas grants atsijas. Dažos gadījumos izmantojam arī sauso smilts un cementa maisījumu. Ja ieklāts tiks betona bruģakmens, tad izlīdzinošais slānis pirms blietēšanas tiek ieklāts apmēram līdz 5cm biezumam.
Pēc izlīdzinošās kārtas ieklāšanas tiek ieklāts izvēlētais betona bruģakmens, plāksnes vai kaltais granīta akmens. Segums tiek blietēts, šuvēs tiek ieslaucīts aizpildītājs skalota smilts vai smalka grants, un laukumu var lietot. Nekalibrētam granīta akmenim šuves būs platākas tādēļ to aizpildīšanai varam piedāvāt arī izmantot smalkas akmens šķembas, kā arī speciālus šuvju aizpildītājus.
Šuvju aizpildītājs (smilts) pēc ieslaucīšanas vēl pāris nedēļas ir jāatstāj uz seguma, līdz pilnībā šuves aizpildīsies, pateicoties vējam un lietum, kā arī ar šad tad pārslaukot laukumu ar birsti.
Kopšana:
Pēc segumu ieklāšanas atkarībā no seguma veida to kopšana nedaudz atšķiras.
Irdenajiem segumiem iespējams būs nepieciešams piebērt iznesto materiālu un arī aizlīdzināt nelīdzenumus, kuri veidosies kalpošanas laikā, iespējams, lai novērstu aizaugšanu periodiski būs jāveic nezāļu miglošana, kā arī lai nekrātos organiskas izcelsmes materiāls segumi jātīra no lapām, zāles zariem un visa cita kas uz tiem nokļuvis.
Uz bruģētiem segumiem, īpaši, ja to noslodze būs neliela, var sākt augt nezāles, kuru likvidēšanu var veikt ar herbicīdu palīdzību, taču jāņem vērā, liela nozīme ir segumu tīrīšanai, lieko sanesumu savākšanai un laicīgai šuvju aizpildīšanai, pirms tās nav aizpildījušās ar organiskiem materiāliem. Bruģētos segumus var mazgāt ar augstspiediena sūkni, tādā veidā nomazgājot bruģakmens virsmu un daļēji iztīrot šuves, tikai jāņem vērā ka nedrīkst izskalot izlīdzinošo kārtu zem paša seguma, un pēc mazgāšanas šuves ir jāaizpilda.
Ļoti iespējams, ka jūsu bruģi iemīlēs skudras, kuras ar laiku iznesīs smiltis no bruģa šuvēm un izlīdzinošās kārtas, un pūžņu vietās bruģis iekritīs. Ja kā izlīdzinošais slānis būs izvēlētas akmens šķembas vai dolumīta atsijas, skudru nodarītais nebūs daudz kaitējis.