darzs.1s.lv

 



Piedāvājam pilnu jūsu dārza apzaļumošanu sākot ar vienas dobes ierīkošanu.

 

Apzaļumošanas darbi ietver: 

  • Esošo stādījumu rekonstrukciju;
  • Zālienu ierīkošanu;
  • Stādāmo vietu sagatavošanu un augu stādīšanu;
  •  
  • Apauguma novākšanu (sk.koku un krūmu zāģēšana);
  • Reljefa sagatavošanu (sk. zemes darbi);
  • Atkritumu un liekās grunts izvešanu;
  • Papildus nepieciešmās grunts un auglīgās augsnes ievešanu;

 

 Esošo stādījumu rekonstrukcija būs nepiecašama, ja jūs vēlaties kādas pārmaiņas vai sakārtot esošos stādījumus, tā ir esošo augu, koku un krūmu pārstādīšana, likvidēšana, jaunu iestādīšana un veidošana, kā arī zāliena atjaunošana, vai pārvietošana ar pārsēšanu vai pārstādīšanu.

 

Zālienu ierīkošanu veicam uz dažādām virsmām gan slīpumos, nostiprinot nogāzes, gan uz līdzenas virsmas plaknē, gan arī uz ēku pērsegumiem un jumtiem (sk. jumta dāzi)
Izmantojam sēšanu, kā arī klājam paklājzālienu.
 Zāliena augšanai un ierīkošanai parasti ir piemērotas vai piemērojamas dažāda veida augsnes un augšanas apstākļi, tikai stiprā noēnojumā vai vietās kurās ir pārlieku liels mitruma daudzums zālienu nebūtu ieteicams ierīkot.

 

Kā tas notiek:

Zālienu var ierīkot esošā zemē, ja tās auglīgais slānis ir 15-20 cm biezumā, tādā gadījumā esošā augsne tiek apstrādāta, kā visbiežāk pielitojamais paņēmiens ir frēzēšana. Tad, ja nepieciešams, tiek samazināta nezāļu ietekme uz topošo zālienu. Pēc kā augsnes virskārta tiek rūpīgi līdzināta, nogrābta, pievelta, iesēta zāliena sēkla, vai ieklāts paklājzāliens un izsēts mēslojums.  
Augšanas apstākļu un augsnes pielāgošana priekš zāliena ierīkošanas, atkarībā no pielietojuma, notiek, to papildinot sākot ar 5cm augsnes vai pilnībā no jauna ieklājot 10-20cm auglīgās augsnes, pēc kā tiek iesēts zāliens vai ieklāts paklājzāliens.
Pamatojoties uz augšņu analīzēm, var tikt veikta arī augšņu ielabošana, veicot skābuma regulēšanu vai papildus mēslošanu.
Kā arī, piemēram, īpaši sausās vietās varam piedāvāt apakškārtai uzvest ūdens akumulējošus, mālainākus slāņus, vai erozijas novēršanai izmantot speciālus ģeomateriālus. Ģeomateriālu izmantošana ļauj arī ierīkot zālienus stāvās nogāzēs un autostāvlaukumos ar nelielu noslodzi.
Protams arī, lai nodrošinātu zāliena dīgšanu un turpmāku augšanu jāveic tā laistīšanas pasākumi (sk.laistīšana) un kopšana (sk.kopšana).
 
 Apstādījumus līdzīgi kā zālienu ierīkosim gan slīpumos gan uz līdzenas virsmas gan uz ēku pārsegumiem un jumtiem (sk.jumta dārzi).
Stādam ziedus, krūmus un kokus gan dobes gan atsevišķus, gan mazus gan lielus augus.
Augus piegādājam no labākajiem stādaudzētājiem un stādu tirgotājiem, nodrošinam praktiski visu sortimentu.
Augu stādīšanu varam veikt no brīža, kad zeme ir atlaidusies pavasarī, līdz vēlam rudenim, kad zeme vēl nav sasalusi. Dažādu augu sugu stādīšanai un pārstādīšanai, atkarībā arī no pašu stādu veida, var būt dažādi atšķirīgi vēlamie stādīšanas laiki. Taču galvenokārt mēs uzņemamies stādīt jebkurā sezonas laikā, nodrošinot augu ieaugšanos un nekavējot to attīstību.
 
Kā tas notiek:
 
Augu stādīšanai vienmēr sagatavojam stādāmās vietas atbilstoši augu prasībām, piemēram, rozēm, rododendriem, augļkokiem, vai arī gluži pretēji mazprasīgiem augiem, kā piemēram dažādu laimiņu sugām, kuru augsnei pievienojam niecīgu auglīgās augsnes daudzumu.
 Stādāmās vietas var būt kā atsevišķas bedrītes katram augam vai dobe vairākiem augiem.
Ja esošā auglīgās augsne ir piemērota izvēlētajiem augiem, un  slāņa dziļums ir pietiekams, tad pietiek ar stādāmās vietas pārrakšanu, ja ne, tad vieta tiek pilnībā izrakta, neauglīgā kārta izvesta, jaunievestā augsne un esošā augsne tiek ielabota, pielāgota jaunajam “iemītniekam”.
Kā arī pie augu stādīšanas tie tiek mēsloti sakopti to vainagi, sakārtotas apdobes un ieklāta mulča 7-8cm biezumā.
Ar laiku atsevišķi augošiem kokiem un krūmiem apdobes var likvidēt un apsēt ar zālienu, bet bez apdobēm tos nav ieteicams stādīt, lai tos būtu ērtāk appļaut netraumējot pašus augus.
Mulča pildīs vairākas funkcijas vienlaicīgi kavēs nezāļu augšanu, un dobēs saglabās mitrumu. Salīdzinājumam ja dobes bez muļča cītīgi jāravē vienreiz vai reizi divās nedēļās, tad dobi ar pietiekamu mulčas biezumu bez lielas piepūles jāizravē reizi mēnesī, vai pat retāk.
Augiem pēc to iestādīšanas nepieciešama tūlītēja laistīšana, pēc to ieaugšanas augi, īpaši ziedaugi būs jālaista (sk.laistīšana), un tiem būs nepieciešama pastāvīga kopšana (sk.kopšana).

           

Komentāri (0)  |  2016-03-17 14:36  |  Skatīts: 485x

Atpakaļ